Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Chairs and Stools / Armchairs 9614008



*

nr 961 4008


ARMCHAIRS

one pair, Nico Kralj, "Rex", Formgivna 1951, collapsible.


1 par, Nico Kralj, "Rex", Formgivna 1951


Condition: Fällbara

Estimate:

1500

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday May 11 2015
at 20:36:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/4 19:11:09 1      1.000 kr
11/5 20:17:29 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • May 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar nico kralj stol stolar
  • 8152 DANTE CHAIR
    oak, grön/röd, cretonne,
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:26
  • 1011 ARMCHAIR
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:05
  • 1012 ARMCHAIR
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:59




Ladda ner broschyr