KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13732017

nr 1373 2017

Lars Zederman

(f. 1926), Sverige

Etsningar, 2 st, Lars Zederman (f. 1926), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerade. Motivet: 16x24 & 21x30 cm

Lars Zederman, född 1926 i Stockholm, svensk tecknare, grafiker och målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 18 januari 2021
kl 20:15:45

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Lars Zederman

Läs mer om Lars Zederman