KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771052
nr 1277 1052
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, "Interiör, Torpet, Ygne", 1946, Signerad. Olja på pannå, 37x27 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 30 september 2019
kl 20:14:06
27/9 12:25:55
Hjalmar Strååt
Läs mer om Hjalmar Strååt