bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14061010



*

nr 1406 1010


Ana Wilhelmson-Lagerman

(1907-1988), Sverige


Oljemålning, Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Monogramsignerad AW, daterad -46, Stilleben med porslinshundar. Olja på pannå, 65x54 cm, oramad


Ana Wilhelmson-Lagerman, svensk målare, grafiker, tecknare, textilkonstnär och glaskonstnär född 1907 i Göteborg, död 1988 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 juli 2021
kl 19:59:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/7 18:45:29 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Specialauktion
  • 5 jul

Specialauktion Ana Wilhelmson-Lagerman

Specialauktion med en samling verk av målaren, grafikern, tecknaren, textilkonstnären och glaskonstnären Ana Wilhelmson-Lagerman, född 1907 i Göteborg, död 1988 i Stockholm.



Läs mer om Specialauktion Ana Wilhelmson-Lagerman

  • Konstnär/Designer

Ana Wilhelmson-Lagerman

Ana Wilhelmson-Lagerman, svensk målare, grafiker, tecknare, textilkonstnär och glaskonstnär född 1907 i Göteborg, död 1988 i Stockholm.

Läs mer om Ana Wilhelmson-Lagerman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7109 Akryl
    Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Green lea..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 19:17
  • 8002 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Komposition. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 20:06
  • 7041 Gicléetryck
    Anette Claesson (f. 1966), Sverige. "In the tomb"...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 18:41
  • 9052 Oljemålning
    Alvar Jonson (f. 1914), Sverige. "Trädgrupp". Sign..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 20:48
  • 9247 Oljemålning
    Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, soldat,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 20:36
  • 5366 Oljemålning
    Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, date..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 18:32




Ladda ner broschyr