KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12821039
nr 1282 1039
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från Hotel Reisen". Signerad, daterad -52. Olja på pannå, 55x45 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 19:48:30
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon