ART / Sculptures and works of art / Dish 17353007
nr 1735 3007
Carl Hjalmar Norrström
(1853-1924), Sverige
Hjalmar Norrström (1853-1924), Sweden. Fat med ståletsning. Motiv med två svanar. Signed. Diameter: 22, 5 cm. Hjalmar Norrström bodde på Ängsvägen 21 i Storängen,
DISH, Hjalmar Norrström (1853-1924), Sverige. Fat med ståletsning. Motiv med två svanar. Signerad. Diameter: 22,5 cm. Hjalmar Norrström bodde på Ängsvägen 21 i Storängen
Carl Hjalmar Norrström, Swedish sculptor and porträttpainter born in Eskilstuna 1853, dead 1924 in Storängen.
SEK 300
Monday October 27 2025
at 18:07:38
100 kr
250 kr
Carl Hjalmar Norrström
Read more about Carl Hjalmar Norrström