ART / Oil paintings / Oil painting 15286047
nr 1528 6047
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Karl Örbo (1890-1958), Sverige. Signerad, dated 34, hantverkare. Olja på duk, 74x66 cm, yttermått inklusive ram: 86x77,
OIL PAINTING, Signerad, daterad 34, hantverkare. Olja på duk, 74x66 cm, yttermått inklusive ram: 86x77
Karl Örbo, Swedish painter and graphic artist, born 1890, dead 1958.
800
SEK 300
Monday Mars 20 2023
at 19:27:41
14/3 19:02:44
Karl Örbo
Read more about Karl Örbo