ART / Oil paintings / Oil painting 15463388
nr 1546 3388
OIL PAINTING
unidentified artist. Monogramsignerad J W, Pir. Oil on canvas, 18x27 cm, outer dimensions including frame: 25x36,
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad J W, Pir. Olja på duk, 18x27 cm, yttermått inklusive ram: 25x36 cm
Withdrawn
Monday June 5 2023
at 18:01:55
Empir
Europeisk konststil, uppkommen i Frankrike, fullt utvecklad ca 1804-15.
Karl Johanstil/Empir
Senempiren