KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15463388

nr 1546 3388

Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad J W, Pir. Olja på duk, 18x27 cm, yttermått inklusive ram: 25x36 cm

måndag 5 juni 2023
kl 18:01:55

Empir
Europeisk konststil, uppkommen i Frankrike, fullt utvecklad ca 1804-15.
Karl Johanstil/Empir
Senempiren