bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345007



*

nr 934 5007


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Kvinna och man, 41x33


Konditionsrapport: oramad

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:17:55


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/12 21:37:15 1      800 kr
27/12 21:24:47 2      800 kr
27/12 21:24:47 1      800 kr (Budbetjänt)
27/12 21:25:24 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna och man olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8408 Benmålning
    Orientalisk, Hästpolo, 15x29
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    22 april kl 20:03
  • 8412 Oljemålning
    1700-/1800-tal, uppfodrad duk, Byscen. Olja på duk..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    22 april kl 20:18
  • 8403 Oljemålning
    1800-tal, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x80
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    22 april kl 20:50
  • 7225 Oljemålning
    Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Motiv från Dal..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    22 april kl 20:50
  • 8230 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Landskap, signerad..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    22 april kl 19:43
  • 7190 Oljemålning
    Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Fiskare med nät..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    22 april kl 19:23




Ladda ner broschyr