Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / SidenmÃ¥lning 5817017



*

nr 581 7017


Sidenmålning

Signerad, 36 x 52,


Signerad, 36 x 52


Estimate:

100

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 4 2009
at 17:17:45


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/5 21:29:16 1      200 kr
4/5 17:12:45 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sidenmålning vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr