ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4593594
*
nr 459 3594
Spegel
Nyrokoko, höjd: 110
Utrop:
300 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2007
kl 17:40:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 19:28:20
1
950 kr
21/3 20:02:06
2
400 kr
21/3 20:02:39
2
500 kr
21/3 20:03:22
2
600 kr
21/3 20:04:02
2
700 kr
26/3 08:58:22
3
1.000 kr
26/3 09:04:53
1
Vinnande bud
26/3 12:32:40
4
1.400 kr
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 459 3594
Spegel
Nyrokoko, höjd: 110
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 19:28:20 | 1 | 950 kr |
| 21/3 20:02:06 | 2 | 400 kr |
| 21/3 20:02:39 | 2 | 500 kr |
| 21/3 20:03:22 | 2 | 600 kr |
| 21/3 20:04:02 | 2 | 700 kr |
| 26/3 08:58:22 | 3 | 1.000 kr |
| 26/3 09:04:53 | 1 | Vinnande bud |
| 26/3 12:32:40 | 4 | 1.400 kr |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



