Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 9342042



*

nr 934 2042


Angelica Wiik

(f. 1960), Sverige


Angelica Wiik (b. 1960), Musikanter, 58x39,


BLANDTEKNIK, Angelica Wiik (f. 1960), Musikanter, 58x39


Angelica Wiik, Swedish painter, born 1960 in Stockholm.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday January 12 2015
at 20:08:00



  • Specialauktion
  • Jan 12

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Read more about e-auktion

  • Artist/Designer

Angelica Wiik

Angelica Wiik, Swedish painter, born 1960 in Stockholm.

Read more about Angelica Wiik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller angelica wiik blandteknik musikanter svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6334 MIXED MEDIA
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sweden. Signed, dated 194..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:17
  • 6505 MIXED MEDIA
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signed, mixe..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:16
  • 6564 MIXED MEDIA
    unidentified artist. Signed, dated 1896, sleigh ri..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:39
  • 6571 MIXED MEDIA
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sweden. Signed, date..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:21
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:33
  • 6402 MIXED MEDIA
    Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:07




Ladda ner broschyr