ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17493017

nr 1749 3017

Agneta Flock

(f. 1941), Sverige

Agneta Flock (b. 1941), Sweden. "Med vänner på örat"- siluetteknik. Signed, mixed media, dated 1993, unframed. Sheet: 35x46 cm,

MIXED MEDIA, "Med vänner på örat"- siluetteknik. Signerad, blandteknik, daterad 1993, oramat löst blad. Bladets mått: 35x46 cm

Agneta Flock, Swedish textilartistborn 1941.

Yes

1200

SEK 800

Monday December 8 2025
at 18:01:02

29/11 09:01:10 1      700 kr
30/11 09:52:24 2      Vinnande bud

  • Thema-auction
  • Dec 8

Kvinnliga Konstnärer

Read more about Kvinnliga Konstnärer

  • Artist/Designer

Agneta Flock

Read more about Agneta Flock