ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 12733019
nr 1273 3019
Dieter Kunz
(f. 1942), Sverige
Dieter Kunz (b. 1942), Sweden. "Mäster Pers Gränd". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signed, dated 74. Subject: 36x61 cm,
GRAPHITE DRAWING, "Mäster Pers Gränd". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad 74. Motivet: 36x61 cm
Dieter Kunz, Swedish artist born 1942.
Withdrawn
Monday September 2 2019
at 19:10:48