LIGHTING / Table lamps / Table lamp 10695086
*
nr 1069 5086
TABLE LAMP
1950s/1960s,
50/60-tal
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday November 14 2016
at 19:03:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/11 17:17:59
1
100 kr
14/11 00:06:46
2
150 kr
14/11 18:36:30
3
200 kr
14/11 18:55:56
4
350 kr
14/11 18:56:38
3
300 kr
14/11 18:56:38
4
350 kr (Robot)
14/11 18:56:57
3
450 kr
14/11 18:58:18
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37
-
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:49
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden, height: 13-32cm,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
19 jan at 18:13
*
TABLE LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5086
TABLE LAMP
1950s/1960s,
50/60-tal
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 7/11 17:17:59 | 1 | 100 kr |
| 14/11 00:06:46 | 2 | 150 kr |
| 14/11 18:36:30 | 3 | 200 kr |
| 14/11 18:55:56 | 4 | 350 kr |
| 14/11 18:56:38 | 3 | 300 kr |
| 14/11 18:56:38 | 4 | 350 kr (Robot) |
| 14/11 18:56:57 | 3 | 450 kr |
| 14/11 18:58:18 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37 -
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:49 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden, height: 13-32cm,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
19 jan at 18:13



