Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawings 9658533



*

nr 965 8533


DRAWINGS

2 st, signerade Sidén -33, Hundar, 35x27,


2 st, signerade Sidén -33, Hundar, 35x27


Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday June 1 2015
at 19:39:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/6 18:22:14 1      200 kr
1/6 19:34:23 2      150 kr
1/6 19:34:23 1      200 kr (Robot)
1/6 19:34:53 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djur djurmotiv hund hundar hundmotiv teckning teckningar vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr