KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12113155
*
nr 1211 3155
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Sture Kjellström (1927-1988), "Vy av Stockholm från Katarinahissen", Signerad, EA-upplaga. Motivet: 27x34
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2018
kl 18:07:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 19:58:22
1
100 kr
21/10 20:23:24
2
Vinnande bud
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Läs mer om Sture Kjellström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etsning etsningar grafik sture kjellström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Sture Kjellström
nr 1211 3155
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Sture Kjellström (1927-1988), "Vy av Stockholm från Katarinahissen", Signerad, EA-upplaga. Motivet: 27x34
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/10 19:58:22 | 1 | 100 kr |
| 21/10 20:23:24 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.Läs mer om Sture Kjellström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etsning etsningar grafik sture kjellström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



