![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13491425
*
nr 1349 1425
Heiner Peter Norberg
(f. 1939), Sverige
Etsningar, 6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 18:10:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 00:38:58
1
300 kr
27/9 19:55:49
2
500 kr
28/9 16:42:50
1
600 kr
28/9 17:21:06
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Läs mer om Heiner Peter Norberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik heiner peter norberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54
*
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Läs mer om Heiner Peter Norberg
nr 1349 1425
Heiner Peter Norberg
(f. 1939), Sverige
Etsningar, 6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 00:38:58 | 1 | 300 kr |
27/9 19:55:49 | 2 | 500 kr |
28/9 16:42:50 | 1 | 600 kr |
28/9 17:21:06 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.Läs mer om Heiner Peter Norberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik heiner peter norberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54