bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345019



*

nr 934 5019


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), edal, Pojke med björn, signerad, 60x70


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:28:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 16:33:01 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: edal olja oljemålning oljemålningar pojke med björn stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5040 Oljemålning
    Axel Erdmann, Mot Riddarholmen. Signerad, daterad ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    27 maj kl 20:16
  • 5116 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Signerad, "Vint..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    20 maj kl 19:33
  • 4332 Oljemålning
    Bengt Pettersson (1931-2004), Sverige. "Skridskoba..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    20 maj kl 19:52




Ladda ner broschyr