KONST / Litografier / Färgserigrafi 13292516
*
nr 1329 2516
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färgserigrafi, "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 20:53:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 20:22:32
1
100 kr
24/5 15:53:42
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
nr 1329 2516
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färgserigrafi, "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 20:22:32 | 1 | 100 kr |
24/5 15:53:42 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09