FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 9614060
*
nr 961 4060
CHAIRS
one pair, "Lilla Carmen", klädda, Design Jack Ränge 1956, Gemla,
Ett par, "Lilla Carmen", klädda, Design Jack Ränge 1956, Gemla
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday May 11 2015
at 19:39:44
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/5 10:31:26
1
300 kr
10/5 00:59:17
1
500 kr
11/5 16:18:17
2
500 kr
11/5 16:18:17
1
500 kr (Robot)
11/5 16:18:27
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gemla karmstol karmstolar klädda stol stolar
-
8096 ARMCHAIRS
one pair, vit tygklädsel, löstagabar sits,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:42
-
6450 CHAIRS
one pair, 19th century,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:56
-
6518 CHAIRS
one pair, baroque, omklädda, a damage.
Auction ends
in a week
26 jan at 18:54
*
CHAIRS
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 961 4060
CHAIRS
one pair, "Lilla Carmen", klädda, Design Jack Ränge 1956, Gemla,
Ett par, "Lilla Carmen", klädda, Design Jack Ränge 1956, Gemla
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 600 |
| Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/5 10:31:26 | 1 | 300 kr |
| 10/5 00:59:17 | 1 | 500 kr |
| 11/5 16:18:17 | 2 | 500 kr |
| 11/5 16:18:17 | 1 | 500 kr (Robot) |
| 11/5 16:18:27 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gemla karmstol karmstolar klädda stol stolar
-
8096 ARMCHAIRS
one pair, vit tygklädsel, löstagabar sits,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:42 -
6450 CHAIRS
one pair, 19th century,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:56 -
6518 CHAIRS
one pair, baroque, omklädda, a damage.
Auction ends
in a week
26 jan at 18:54



