ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 11611136
*
nr 1161 1136
MIXED MEDIA
Mikael Samuelsson Lewenhagen, MIK, subject: 92x59,
Mikael Samuelsson Lewenhagen, MIK, motivet: 92x59
Estimate:
600
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday February 12 2018
at 20:54:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/2 20:41:58
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mik vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
MIXED MEDIA
nr 1161 1136
MIXED MEDIA
Mikael Samuelsson Lewenhagen, MIK, subject: 92x59,
Mikael Samuelsson Lewenhagen, MIK, motivet: 92x59
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday February 12 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/2 20:41:58 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mik vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



