ART / Oil paintings / Oil painting 14024086
nr 1402 4086
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Ivan Constantin Johansson (1895-1946), Sverige. Landskap med älv. Signerad, dated 1940. Olja på pannå, 29x38, yttermått inklusive ram: 43x52 cm,
OIL PAINTING, Landskap med älv. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 29x38, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
Ivan Constantin Johansson, Swedish painter born in Timrå 1895, dead 1946.
400
Monday June 7 2021
at 20:05:24
Ivan Constantin Johansson
Read more about Ivan Constantin Johansson