Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 7449528



*

nr 744 9528


Rolf Smedman

(1929-2000), Sverige


2 pcs. Rolf Smedman (1929-2000), djur i natur, signed, 1985, ca. 40x30, en med skadat glas,


WATERCOLOURS, 2 st. Rolf Smedman (1929-2000), djur i natur, signerade, 1985, ca. 40x30, en med skadat glas


Rolf Smedman, Swedish painter, born 1929, dead 2000.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday February 27 2012
at 18:30:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/2 18:14:28 1      550 kr
27/2 18:19:54 2      450 kr
27/2 18:23:53 2      550 kr
27/2 18:25:25 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Rolf Smedman

Rolf Smedman, Swedish painter, born 1929, dead 2000.

Read more about Rolf Smedman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djur i natur en med skadat glas rolf smedman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr