KONST / Litografier / Färglitografi 16936007

nr 1693 6007

Nils Nixon

(1912-1998), Sverige

Signerad, numrerad 67/115, daterad -52, komposition. Färglitografi, bildmått: 48x31 cm, yttermått inklusive ram: 61x44 cm

Nils Nixon, svensk målare och skulptör född 1912, död 1998.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 14 april 2025
kl 18:18:15

13/4 16:17:01 1      Vinnande bud

Nils Nixon

Läs mer om Nils Nixon