Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 8652232



*

nr 865 2232


WATERCOLOURS

2 pcs. S Reed, coast, signed, motivet: 11x15,


2 st. S Reed, kust, signerade, motivet: 11x15


Estimate:

400

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday December 16 2013
at 18:05:51


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/12 20:03:32 1      Vinnande bud
16/12 17:49:18 2      150 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri s reed vatten vattenfärg
  • 1005 MIXED MEDIA
    Lambert Werner (1900-1983), Sweden. Composition. S..//
     

    Auction ends
    in a week
    2 feb at 20:33
  • 9080 MIXED MEDIA
    Lennart Nyström (b. 1944), Sweden. Signed, dated 7..//
     

    Auction ends
    in a week
    2 feb at 19:22
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    in a week
    2 feb at 18:33




Ladda ner broschyr