KONST / Litografier / Färglitografi 11277359
*
nr 1127 7359
Sven Revold
(1919-1988), Norge
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Kondition: saknar glas
Sven Revold, norsk bildkonstnär född 1919, död 1988.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2017
kl 19:29:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 23:07:33
1
150 kr
4/9 19:24:25
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sven revold vatten
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Sven Revold
Kondition: saknar glas
Sven Revold, norsk bildkonstnär född 1919, död 1988.
nr 1127 7359
Sven Revold
(1919-1988), Norge
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Kondition: saknar glas
Sven Revold, norsk bildkonstnär född 1919, död 1988.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/8 23:07:33 | 1 | 150 kr |
| 4/9 19:24:25 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sven revold vatten
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



