KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307255
nr 1530 7255
Torsten Wirfelt
(1923-1985), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Signerad, daterad -76. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 57x47 cm
Torsten Wirfelt, svensk målare född i Stockholm 1923, död 1985 i Uppsala.
Utrop:
500 kr
måndag 27 mars 2023
kl 19:42:33
Torsten Wirfelt
Läs mer om Torsten Wirfelt