KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367457
*
nr 1436 7457
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 20:15:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 13:23:12
1
500 kr
5/12 12:55:54
2
600 kr
6/12 19:47:47
3
Vinnande bud
6/12 19:56:28
4
800 kr
6/12 19:56:28
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm Tupy
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Läs mer om Wilhelm Tupy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gamla stan kornhamnstorg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholmiana stockholmsmotiv wilhelm tupy österrike österrikiskt österrisk
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Wilhelm Tupy
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wilhelm Tupy
nr 1436 7457
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 13:23:12 | 1 | 500 kr |
5/12 12:55:54 | 2 | 600 kr |
6/12 19:47:47 | 3 | Vinnande bud |
6/12 19:56:28 | 4 | 800 kr |
6/12 19:56:28 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm Tupy
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.Läs mer om Wilhelm Tupy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gamla stan kornhamnstorg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholmiana stockholmsmotiv wilhelm tupy österrike österrikiskt österrisk
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19