![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14608566
*
nr 1460 8566
Gustaf Ankarcrona
(1869-1933), Sverige
Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2022
kl 19:52:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 08:43:26
1
100 kr
11/4 13:48:56
2
200 kr
11/4 19:31:07
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Ankarcrona
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Läs mer om Gustaf Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 73x64cm blandteknik gustaf ankarcrona svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:13
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:40
*
Gustaf Ankarcrona
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Läs mer om Gustaf Ankarcrona
nr 1460 8566
Gustaf Ankarcrona
(1869-1933), Sverige
Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 73x64cm, yttermått inklusive ram: 80x70cm
Gustaf Ankarcrona, svensk målare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 08:43:26 | 1 | 100 kr |
11/4 13:48:56 | 2 | 200 kr |
11/4 19:31:07 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Ankarcrona
Gustaf Ankarcrona, svensk mÃ¥lare född 1869 i Huskvarna, död i Tällberg 1933.Läs mer om Gustaf Ankarcrona
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 73x64cm blandteknik gustaf ankarcrona svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:13 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:40