KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14819039
nr 1481 9039
Rune Pettersson
(1918-1999), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 4/12. Bildmått: 38x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x70
Rune Pettersson, svensk svensk målare och grafiker född 1918, död 1999.
måndag 8 augusti 2022
kl 20:04:04
Rune Pettersson
Läs mer om Rune Pettersson