KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13495361
*
nr 1349 5361
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x38cm
Kondition: smärre tryckskada i duken
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 19:44:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 19:35:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Petter Hallberg
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Läs mer om Carl Petter Hallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter hallberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23
*
Carl Petter Hallberg
Kondition: smärre tryckskada i duken
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Läs mer om Carl Petter Hallberg
nr 1349 5361
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x38cm
Kondition: smärre tryckskada i duken
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 19:35:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Petter Hallberg
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.Läs mer om Carl Petter Hallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter hallberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23