ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 12713023

nr 1271 3023

Dieter Kunz

(f. 1942), Sverige

Dieter Kunz (b. 1942), Sweden. "Mäster Mikaels Gata10-6A". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signed, dated -74, ca 49x69 cm,

GRAPHITE DRAWING, "Mäster Mikaels Gata10-6A". Utställd på Liljevalchs konsthall 1974. Signerad, daterad -74, ca 49x69 cm

Dieter Kunz, Swedish artist born 1942.

1000

SEK 600

Monday August 26 2019
at 19:45:54

15/8 19:11:51 1      Vinnande bud

  • Thema-auction
  • Aug 26

Stockholm

Read more about Stockholm

  • Artist/Designer

Dieter Kunz

Read more about Dieter Kunz