ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14928008
*
nr 1492 8008
Spegel
med förgylld ram, 95x83 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 19:23:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 22:43:21
1
100 kr
25/9 04:05:21
2
400 kr
26/9 19:13:50
3
200 kr
26/9 19:13:50
2
250 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:08
3
300 kr
26/9 19:14:08
2
350 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:33
3
400 kr
26/9 19:14:33
2
400 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:59
3
450 kr
26/9 19:18:22
4
Vinnande bud
26/9 19:20:07
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1492 8008
Spegel
med förgylld ram, 95x83 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 22:43:21 | 1 | 100 kr |
| 25/9 04:05:21 | 2 | 400 kr |
| 26/9 19:13:50 | 3 | 200 kr |
| 26/9 19:13:50 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 26/9 19:14:08 | 3 | 300 kr |
| 26/9 19:14:08 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 26/9 19:14:33 | 3 | 400 kr |
| 26/9 19:14:33 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 26/9 19:14:59 | 3 | 450 kr |
| 26/9 19:18:22 | 4 | Vinnande bud |
| 26/9 19:20:07 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



