KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12444015
*
nr 1244 4015
Justus Lundegård
(1860-1924), Sverige
Oljemålning, "Sulitjelma 1899, Signerad. Olja på duk, 68x99
Kondition: skadad duk
Justus Lundegård, svensk målare född 1860, död 1924.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 20:46:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 15:34:08
1
Vinnande bud
- Klassiska
25 mar
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Justus Lundegård
Justus Lundegård, svensk målare född 1860, död 1924.
Läs mer om Justus LundegÃ¥rd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: justus lundegård olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30
*
Justus Lundegård
Kondition: skadad duk
Justus Lundegård, svensk målare född 1860, död 1924.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Justus LundegÃ¥rd
nr 1244 4015
Justus Lundegård
(1860-1924), Sverige
Oljemålning, "Sulitjelma 1899, Signerad. Olja på duk, 68x99
Kondition: skadad duk
Justus Lundegård, svensk målare född 1860, död 1924.
| Utrop: | 6.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 5.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 15:34:08 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
25 mar
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Justus Lundegård
Justus LundegÃ¥rd, svensk mÃ¥lare född 1860, död 1924.Läs mer om Justus LundegÃ¥rd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: justus lundegård olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30



