KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12444015

nr 1244 4015

Justus Lundegård

(1860-1924), Sverige

Oljemålning, "Sulitjelma 1899, Signerad. Olja på duk, 68x99

Kondition: skadad duk

Justus Lundegård, svensk målare född 1860, död 1924.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 25 mars 2019
kl 20:46:55

25/3 15:34:08 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Justus Lundegård

Läs mer om Justus Lundegård