KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14477553

nr 1447 7553

Einar Wallquist

(1896-1985), Sverige

Einar Wallquist (1896-1985), kvinna i höckle. Signerad, daterad -82. Blandteknik, bildmått: 35x25, yttermått inklusive ram: 46x37 cm

Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 7 februari 2022
kl 18:13:18

6/2 19:57:53 1      Vinnande bud

Einar Wallquist

Läs mer om Einar Wallquist