KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11536571
nr 1153 6571
Erkki Kosonen
(1902-1966), Finland
Oljemålning, Stilleben med and, signerad och daterad 1960. 51x68 cm
Erkki Kosonen, finländsk bildkonstnär född 1902, död 1966.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 december 2017
kl 19:06:24
18/12 18:52:42
Erkki Kosonen
Läs mer om Erkki Kosonen