ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6662640
*
nr 666 2640
Spegel
Valnöt, Nyrokoko, höjd: 260
Utrop:
2.500 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 22:11:54
1
2.000 kr
8/11 11:42:44
2
4.100 kr
8/11 12:14:45
1
3.400 kr
8/11 12:14:56
1
3.700 kr
8/11 12:15:44
1
4.100 kr
8/11 12:15:59
1
ledande budet*
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar valnöt
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 666 2640
Spegel
Valnöt, Nyrokoko, höjd: 260
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/11 22:11:54 | 1 | 2.000 kr |
| 8/11 11:42:44 | 2 | 4.100 kr |
| 8/11 12:14:45 | 1 | 3.400 kr |
| 8/11 12:14:56 | 1 | 3.700 kr |
| 8/11 12:15:44 | 1 | 4.100 kr |
| 8/11 12:15:59 | 1 | ledande budet* |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar valnöt
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



