Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 9941438



*

nr 994 1438


ETCHING

unidentified artist, signed, 3/25, Nattfjärilar, subject: 13 x 15,


Oidentifierad konstnär, signerad, 3/25, Nattfjärilar, motivet: 13 x 15


Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday November 16 2015
at 18:17:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/11 18:15:17 1      700 kr
15/11 22:23:39 2      150 kr
15/11 22:23:39 1      200 kr (Robot)
15/11 22:24:16 2      250 kr
15/11 22:24:16 1      300 kr (Robot)
15/11 23:33:39 3      350 kr
15/11 23:33:39 1      400 kr (Robot)
16/11 17:13:49 3      600 kr
16/11 17:13:49 1      700 kr (Robot)
16/11 17:36:22 1      900 kr
16/11 18:12:08 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik nattfjärilar
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr