Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 11366427



*

nr 1136 6427


Einar Forseth

(1892-1988), Sverige


Einar Forseth (1892-1988), Trädgårdsmotiv, daterad 38, bildmått: 40x60,


MIXED MEDIA, Einar Forseth (1892-1988), Trädgårdsmotiv, daterad 38, bildmått: 40x60


Einar Forseth, born 1892, dead 1988, Swedish painter.

Estimate:

800

Auction date:

Monday October 16 2017
at 18:09:02



  • Artist/Designer

Einar Forseth

Einar Forseth, born 1892, dead 1988, Swedish painter.

Read more about Einar Forseth
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgårdsmotiv vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr