Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15343268



*

nr 1534 3268


Harry Kampf

(1926-1989), Sverige


Harry Kampf (1926-1989), Sweden. Harbour. Signed. Mixed media, Image dimensions: 75x46 cm, outer dimensions including frame: 91x61 ca,


MIXED MEDIA, Båthamn. Signerad. Blandteknik, bildmått: 75x46 cm, yttermått inklusive ram: 91x61 ca


Harry Kampf, born 1926, dead 1989.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday April 17 2023
at 19:57:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/4 15:11:48 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Harry Kampf

Harry Kampf, born 1926, dead 1989.

Read more about Harry Kampf
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik båthamn harry kampf svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr