Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15086070



*

nr 1508 6070


Axel Lilliehöök

(f. 1930), Sverige


Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, mixed media, composition, sheet: 28x18 cm, outer dimensions including frame: 48x34,


MIXED MEDIA, Signerad, blandteknik, komposition, bladets mått: 28x18 cm, yttermått inklusive ram: 48x34 cm


Axel Lilliehöök, Swedish painter, born 1930.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday December 12 2022
at 20:27:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/12 11:26:30 1      100 kr
12/12 20:02:55 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Axel Lilliehöök

Axel Lilliehöök, Swedish painter, born 1930.

Read more about Axel Lilliehöök
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller axel lilliehöök blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr