ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13914399
*
nr 1391 4399
Spegel
183x62cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 20:56:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 21:04:41
1
700 kr
19/4 10:09:34
2
600 kr
19/4 10:09:34
1
700 kr (Budbetjänt)
19/4 20:39:51
3
800 kr
19/4 20:46:10
4
900 kr
19/4 20:47:20
3
1.000 kr
19/4 20:48:09
4
1.100 kr
19/4 20:48:44
3
1.200 kr
19/4 20:49:56
5
1.500 kr
19/4 20:50:04
3
1.500 kr
19/4 20:50:04
5
1.500 kr (Budbetjänt)
19/4 20:51:21
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1391 4399
Spegel
183x62cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/4 21:04:41 | 1 | 700 kr |
| 19/4 10:09:34 | 2 | 600 kr |
| 19/4 10:09:34 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 19/4 20:39:51 | 3 | 800 kr |
| 19/4 20:46:10 | 4 | 900 kr |
| 19/4 20:47:20 | 3 | 1.000 kr |
| 19/4 20:48:09 | 4 | 1.100 kr |
| 19/4 20:48:44 | 3 | 1.200 kr |
| 19/4 20:49:56 | 5 | 1.500 kr |
| 19/4 20:50:04 | 3 | 1.500 kr |
| 19/4 20:50:04 | 5 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 19/4 20:51:21 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



