Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 13914399



*

nr 1391 4399


Spegel

183x62cm


Utrop:

800 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 april 2021
kl 20:56:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/4 21:04:41 1      700 kr
19/4 10:09:34 2      600 kr
19/4 10:09:34 1      700 kr (Budbetjänt)
19/4 20:39:51 3      800 kr
19/4 20:46:10 4      900 kr
19/4 20:47:20 3      1.000 kr
19/4 20:48:09 4      1.100 kr
19/4 20:48:44 3      1.200 kr
19/4 20:49:56 5      1.500 kr
19/4 20:50:04 3      1.500 kr
19/4 20:50:04 5      1.500 kr (Budbetjänt)
19/4 20:51:21 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 20:24
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:30
  • 6481 Spegel
    Rokokostil, 118x50 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:19
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:49
  • 6668 Spegel
    Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:54
  • 1003 Spegel
    Sengustaviansk, 190x88
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:27




Ladda ner broschyr