MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Pall 10414007
nr 1041 4007
Ferdinand Ring
(1829-1886), Danmark
Ferdinand Ring (1829-1886), majolika, Pall i form av Karl-Johansvamp, signerad Höganäs, diameter: 58 cm, höjd: 53 cm
Kondition: smärre nagg
Utrop:
20.000 kr
Såld:
17.500 kr
måndag 30 maj 2016
kl 18:39:16
17.000 kr
- Klassiska
Majolika