KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13461024

nr 1346 1024

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. "Mäster Mikaels gata" Stockholm. Signerad. Bladets mått: 58x77 cm

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 7 september 2020
kl 18:53:43

6/9 20:57:54 1      Vinnande bud

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska