KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087146
nr 1408 7146
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Kurt Ehrefelt (1921-2010), Signerad, "Gotska sandön". Olja på duk, 88x115, yttermått inklusive ram: 112x140 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:27:21
19/7 18:21:41