KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848177
*
nr 1284 8177
Anders Fogelin
(1933-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 28x30 cm
Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 19:07:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 08:45:11
1
100 kr
28/10 19:00:35
2
300 kr
28/10 19:02:01
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders fogelin olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Anders Fogelin
Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.
nr 1284 8177
Anders Fogelin
(1933-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 28x30 cm
Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/10 08:45:11 | 1 | 100 kr |
| 28/10 19:00:35 | 2 | 300 kr |
| 28/10 19:02:01 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders fogelin olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



