KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Bildrulle 10201184
*
nr 1020 1184
Bildrulle
Kina, 60x23
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 20:00:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 21:24:23
1
100 kr
22/2 19:23:50
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
*
Bildrulle
nr 1020 1184
Bildrulle
Kina, 60x23
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 21:24:23 | 1 | 100 kr |
| 22/2 19:23:50 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03



