KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177404
*
nr 1417 7404
Caroline Grinda Christensen
(1925-2014), Sverige
Oljemålning, Påskbukett. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 60x54, yttermått inklusive ram: 65x60 cm
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 19:58:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 00:44:45
1
600 kr
5/9 12:05:22
2
700 kr
6/9 19:51:19
3
1.200 kr
6/9 19:51:24
4
1.000 kr
6/9 19:51:24
3
1.100 kr (Budbetjänt)
6/9 19:52:07
4
1.200 kr
6/9 19:52:07
3
1.200 kr (Budbetjänt)
6/9 19:52:37
4
1.300 kr
6/9 19:52:56
3
Vinnande bud
6/9 19:53:03
4
1.500 kr
6/9 19:53:03
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Läs mer om Caroline Grinda Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskbukett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Caroline Grinda Christensen
nr 1417 7404
Caroline Grinda Christensen
(1925-2014), Sverige
Oljemålning, Påskbukett. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 60x54, yttermått inklusive ram: 65x60 cm
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/9 00:44:45 | 1 | 600 kr |
| 5/9 12:05:22 | 2 | 700 kr |
| 6/9 19:51:19 | 3 | 1.200 kr |
| 6/9 19:51:24 | 4 | 1.000 kr |
| 6/9 19:51:24 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 6/9 19:52:07 | 4 | 1.200 kr |
| 6/9 19:52:07 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 6/9 19:52:37 | 4 | 1.300 kr |
| 6/9 19:52:56 | 3 | Vinnande bud |
| 6/9 19:53:03 | 4 | 1.500 kr |
| 6/9 19:53:03 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.Läs mer om Caroline Grinda Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskbukett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



