ART / Lithographs / Litograph in colors 11424153
nr 1142 4153
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Esaias Thorén (1901-1981), Surrealistisk komposition, signerad och daterad 553/750, subject: 42x50 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Esaias Thorén (1901-1981), Surrealistisk komposition, signerad och daterad 553/750, motivet: 42x50 cm
Esaias Thorén, born 1901, dead 1981, Swedish painter and graphic artist.
600
SEK 150
Monday November 6 2017
at 20:32:34
3/11 07:41:47
100 kr
6/11 20:07:50
Esaias Thorén
Read more about Esaias Thorén